• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Навчально-виробнича робота
Навчально-виробнича робота
Навчально-виробнича діяльність професійно-технічного навчального закладу включає виробниче навчання та виробничу практику які організовуються та проводяться відповідно до Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах, Положення про навчання неповнолітніх професіям, пов’язаними з важкими роботами і роботами з шкідливими або небезпечними умовами праці та іншими нормативно-правовими актами у галузі професійно-технічної освіти.
Навчально-виробничий процес у ДНЗ «Глухівське вище професійне училище» здійснюється відповідно до Державних стандартів, робочих навчальних планів та програм, нормативно-правових актів, навчально-методичних документів з професійно-технічної освіти. Зміст і обсяг навчально-виробничого процесу, терміни навчання визначаються робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами.
Перед початком виробничого навчання та виробничої практики у професійно-технічному навчальному закладі видається наказ про персональний розподіл учнів на робочі місця.
Тривалість роботи учнів відповідає часу, визначеного навчальними планами, програмами, і не перевищує тривалість робочого часу, встановленого законодавством.
ДНЗ «Глухівське вище професійне училище» та підприємство, що надає робочі місця, не пізніше чим за два тижні до початку виробничого навчання та виробничої практики укладають договір про надання робочих місць для проходження учнями виробничого навчання та виробничої практики.
Відповідно до укладених договорів на проходження виробничої практики у всіх підприємствах та організаціях призначені працівники, відповідальні за проходження учнями практики на підприємстві.
По кожній групі з кожної професії відповідно до типового навчального плану та програми згідно Державних стандартів, розроблено детальні програми виробничої практики, розглянуто та затверджено на засіданнях методичних комісій. Для контролю за проходженням виробничої практики у всіх групах складені відповідні графіки.
Згідно нормативно-правових документів відповідно до державних стандартів майстрами в/н здійснюється навально-методичне керівництво виробничою практикою учнів.
Учні випускних груп проходять виробничу практику на підприємствах, організаціях та установах де вони безпосередньо на робочому місці опановують професію, та удосконалюють свої навички та уміння, отримані в ДНЗ «Глухівське вище професійне училище». Відгуки підприємств, організацій та установ щодо роботи учнів на практиці були позитивні.
Користуються попитом у місті та районі меблі, побутові столярні вироби, садово – огородній інвентар виготовлені учнями та майстрами виробничого навчання училища.
Училище тісно співпрацює з органами місцевої влади по професійній підготовці незайнятого та тимчасово непрацюючого населення. Сумісно з центром зайнятості проводиться презентація професій, які можна отримати у нашому навчальному закладі. Для молоді та безробітних громадян організовуються «Профорієнтаційні екскурсії».
Діяльність педагогічного колективу в умовах обмеженого фінансування тісно пов’язана з співпрацею з соціальними партнерами. Для Глухівського ДНЗ «Глухівське вище професійне училище» це ВАТ завод “Електропанель” концерну “Укрросметал”, ДП “Агролісгосп”, ДП “Глухівське лісове господарство”, НПФ “Модуль” та інші підприємства різних форм власності.
На базі ДНЗ «Глухівське вище професійне училище» створено регіональний навчально-практичний центр ТОВ з ІІ «Хенкель Баутехнік (Україна)», що дає можливість підвищити якість підготовки робітничих кадрів для будівельної галузі.
Взаємодія із соціальними партнерами дає змогу забезпечення потреб ринку праці та надходженню додаткових коштів.
Кiлькiсть переглядiв: 745

Коментарi