Програма "Дитячі меблі Сумщини"
Професійно-технічна освіта тісно пов’язана з економікою, тому економічні перетворення, які відбуваються в Україні, вимагають від профтехосвіти гнучкості і мобільності. Підвищуються вимоги роботодавців до якості підготовки робітничих кадрів, зростає їх потреба. Розвиток малого та середнього бізнесу потребує робітника, який володіє декількома професіями, може проявити ініціативу і творчість.
ДНЗ «Глухівське вище професійне училище» - єдиний навчальний заклад нашого регіону, який готує кваліфікованих робітників на базі повної середньої освіти та базової середньої освіти згідно з отриманими ліцензіями на здійснення професійно-освітньої діяльності.
Випускники училища працюють в умовах швидкого розвитку науки, техніки, технології. Уже сьогодні цикл оновлення технології в окремих галузях промисловості коротший, ніж термін навчання. Тому проблеми технічної освіти – це перш за все проблеми створення передумов для підготовки робітників нового типу, всебічно освічених, творчих, які вміють швидко адаптуватись в нових економічних умовах.
Колективом ДНЗ «Глухівське вище професійне училище» було зроблено моніторинг потреб ринку праці і на його основі відкрито ліцензії на підготовку робітників за професіями “Лісник”, “Єгер”, “Рамник”, “Лісоруб”, “Столяр будівельний”, “Верстатник деревообробних верстатів”.
Підготовка учнів за даними професіями має циклічний характер.

/Files/images/Цикл підгот.gif


Учні проходять усі етапи вирощування і переробки деревини. Вони вчаться як правильно посадити, виростити дерево, провести заготовку деревини та виготовити пиломатеріали.
З готового пиломатеріалу учні виготовляють вікна, двері, меблі, які конкурують з професійними виробниками.
Для цього придбано необхідне нове обладнання :
- рейсмусний та форматно-розкрійний верстати;
- стрічкову пилораму;
- необхідний ручний електроінструмент.
Разом із працівниками “Сумиоблагролісу” учні училища висаджують саджанці, прополюють лісові культури, беруть участь у заготівлі кормів для тварин. За домовленістю з “Сумиоблагролісом” учні беруть участь у заготівлі деревини, яку потім розпилюють на власній пилорамі. З готового пиломатеріалу в майстерні столярів виготовляють високоякісні двері, вікна, інші столярні вироби.
Крім того, в училищі здійснюється перепідготовка працівників “Агролісгоспу” та інших підприємств деревообробної промисловості.
З ініціативи губернатора Сумської області Чмиря Ю. П., заступника голови Сумської обласної ради Бояринцева О. А., за підтримки народного депутата України Деркача А.Л., Сумською обласною радою прийнята програма «Дитячі меблі Сумщини», яка надає можливість виготовлення та забезпечення меблями навчальних закладів та закладів охорони здоров’я з екологічно чистих матеріалів.
Наш заклад приймає активну участь у виготовленні меблів, в рамках програми. Учні під керівництвом майстрів виробничого навчання, з матеріалів, які надає підприємство «Сумиоблагроліс», в майстернях ДНЗ «Глухівське вище професійне училище» виготовляють сучасні меблі. Така співпраця надає можливість отримати готовий виріб, який виготовлений на Сумщині з місцевої екологічно чистої сировини, забезпечить збільшення надходжень до місцевих бюджетів, підвищує професійну компетентність учнів – майбутніх кваліфікованих робітників, має важливу соціальну складову.
Кiлькiсть переглядiв: 155

Коментарi