• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Міжнародна діяльність – один з пріоритетів реформування професійно-технічної освіти згідно з європейськими стандартами

Міжнародна діяльність – один з пріоритетів реформування професійно-технічної освіти згідно з європейськими стандартами

2015-05-28

/Files/images/2014-2015_nr/DSC_1544.JPG

Важливим завданням організації роботи навчального закладу є його співпраця з іншими установами та організаціями. Державний навчальний заклад «Глухівське вище професійне училище» проводить спільні заходи як з науковцями та фахівцями, що представляють вищі навчальні заклади, так і з установами професійно-технічної освіти Сумської області, України та зарубіжжя. Особлива увага приділяється міжнародній співпраці.

З 17 по 23 травня 2015 року в рамках впровадження в Україні спільного україно-німецького проекту професійного навчання за навчальними програмами Німеччини, які пропонуються компанією Глобал Проджект Партнер, м. Берлін, Федеративна Республіка Німеччина, за підтримки ТОВ ДЕІНТЕРНАЦІОНАЛЬ та Департаменту професійно – технічної освіти Міністерства освіти та науки України в особі директора департаменту Супруна В.В., відбувся візит групи з числа керівників навчальних закладів, задіяних в проекті та представників керівної ланки у складі 15 осіб для участі в інформаційній поїздці в Німеччину. Сумщину в проекті представив директор ДНЗ «Глухівське ВПУ» Новиков В.В.

Програма візиту була дуже цікавою, насиченою, пізнавальною та передбачала відвідування навчальних закладів різних типів, установ та організацій Франкфурта(Одер), Потсдама, Берліна, Фюрстенвальде, Котбуса. Делегація ознайомилась з системою дуальної освіти в Німеччині, яка дозволяє здобувати професійну підготовку у двох місцях одразу – на підприємстві та у професійній школі. Ступенева система освіти у будівельному господарстві Німеччини нині складається з 2 ступенів і дозволяє здобути кваліфікацію (спеціалізовану фахову освіту) за три роки (2+1).

Зазначимо, що співпраця ДНЗ «Глухівське ВПУ» з німецькими партнерами розпочалася зі стажування у Міжвиробничому навчальному центрі будівельного господарства в місті Франкфурт(Одер) за програмою внутрішнє оздоблення/обладнання викладача спецдисциплін будівельного профілю Клюєва Вадима Олександровича у листопаді 2014 року. У свою чергу німецька сторона направила експерта для роботи в Україні, який з 20 по 22 травня перебував у ДНЗ «Глухівське ВПУ».

Під час роботи експерта визначено шість навчальних закладів у трьох областях України, на базі яких буде проводитись навчання груп із числа тимчасово переміщених осіб, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування та осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за різними напрямами підготовки та навчальними програмами Німеччини.

За результатами вивчення експертом матеріально-технічної бази, прийнято рішення провести підготовку груп з професії «Тесляр» у Навчально-практичному центрі з упровадження інноваційних технологій з деревообробної промисловості ДНЗ «Глухівське ВПУ». Забезпечення учнів для навчання робочим інструментом, спецодягом та матеріалами, фінансування харчування та проживання бере на себе німецька сторона.

Така співпраця надасть можливість допомоги соціально незахищеним категоріям молоді, підвищивши їх мобільність на ринку праці, та наблизить рівень підготовки кваліфікованого робітника до європейських стандартів.

/Files/images/2014-2015_nr/Німеччина з колегами.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 93

Коментарi