У світі толерантності

2013-12-05

/Files/images/tolerantnst/газета толерантність 4.jpg

Толерантність. Це слово сьогодні одне з найпопулярніших, найуживаніших у світі. У нашому суспільстві все частіше з’являється воно у лексиці державних, громадських, культурних діячів, журналістів – усіх тих, хто причетний до процесу демократичних перетворень. Воно як пароль, який свідчить про належність його носія до кола людей з сучасними поглядами на життя та міжособистісні стосунки.

Що ж означає слово „толерантність”? У перекладі українською – це терпимість (від латинського tolerantia - терпіння).

У 1995 році на двадцять восьмій сесії Генеральної Конференції ЮНЕСКО її учасники прийняли „Декларацію принципів толерантності ” і проголосили 16 листопада Міжнародним Днем толерантності, який щорічно відзначається у країнах-членах цієї організації.

Наше училище теж залучилося до святкування цього дня. Ми проводили Тиждень толерантності, кожен день якого був присвячений певним принципам толерантного спілкування:

Понеділок: День Відкритості
Вівторок: День Тактовності
Середа: День Ввічливості
Четвер: День Взаєморозуміння
П’ятниця: День Толерантності

Під час проведення Дня Толерантності і Дня Ввічливості ми сконцентрували увагу на моральних аспектах толерантності. День Відкритості і День Порозуміння присвятили питанням діалогу культур, патріотизму, розглядаючи їх через призму толерантності.

Учні мали змогу проявити свій талант, творчу фантазію та художні здібності під час створення стінгазет на тему «Я - толерантний».

Практичним психологом та соціальним педагогом були проведені практичні заняття та години спілкування у кожній учнівській групі: «Толерантність, що це?», «Толерантна особистість», «Я і група», «Толерантність врятує світ», «Поговоримо про толерантність», «Толерантність – дорога у майбутнє».

Метою цих занять було ознайомити учасників з поняттям „толерантність”; показати значимість толерантності як якості особистості, важливої для побудови позитивних відносин між різними людьми і різними групами; стимулювати уяву підлітків у пошуках власного поняття толерантності; дати уявлення про особливості толерантної і нетолерантної особистості та основні розбіжності між ними.

/Files/images/tolerantnst/газета толерантність 3.jpg/Files/images/tolerantnst/газета толерантність 2.jpg/Files/images/tolerantnst/газета толерантність 1.jpg/Files/images/tolerantnst/IMG_0247.JPG/Files/images/tolerantnst/IMG_0248.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 541

Коментарi